Henüz Birliğe Teslim Olmayanlar da Bedelli Yapabilecek

Bedelli askerlik ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, birliklerine teslim olmak üzere bekleyen kişilerin de bedelliden faydalanacaklarını açıkladı.

EKONOMİ 21.07.2018, 10:00
Henüz Birliğe Teslim Olmayanlar da Bedelli Yapabilecek

Askerdekiler Faydalanamayacak

Ağustos celbi ile askere gitmek üzere askerlik şubelerinden sülüslerini alan asker adayları da bedelli askerlikten faydalanabilecek. Bu açıklama bizzat AK Parti grup başkanvekili Mehmet Muş’tan geldi. Muş hali hazırda askerde olanlar ile ilgili sürecin devam ettiğini ve bu kimselerin bedelliden faydalanamayacaklarını ifade etmişti. Ancak askere gitmek üzere bekleyen kimseler de bu fırsattan istifade edebilecekler.

Muş, bu kişilerin bedelliden faydalanabilmeleri için kışladan içeri adım atmamış olmalarının yeterli olduğunu dile getirdi. Ayrıca hali hazırda öğrenci olanlarla ilgili de bir çalışma yürütüleceğini ifade eden Muş böylelikle öğrencilerin de mağdur olmayacaklarını ifade etti.

Eğitimin Kapsamı

Muş oldukça merak edilen askerlik eğitiminin içeriğine ilişkin bir soruya da cevap verdi. Muş eğitimin hiç olmaması gibi bir durumun kendi verdikleri teklifte söz konusu olmadığını ifade etti. Bu sebeple de hali hazırda geçerli olanın bu teklif olduğunu ifade etti. Eğer bir değişiklik olursa bu da kamuoyuna duyurulacaktır. Ancak eğitimin ağırlıklı olarak teorik olacağını da ifade ettiğini belirtelim.

Son olarak bedelli askerlik düzenlemesinin kabul edilmesinin ardından 3 ay boyunca başvuruların alınacağını belirten Muş, başvuru sayısına göre celp açılacağını belirtti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)