Hamsi Fiyatları Yeniden Düşüşe Geçti

Aralık ayında hamsinin soğuk denizlere doğru kayması hamsi fiyatları için olumsuz bir etki yaratmış ve fiyatların 25 liraya kadar yükselmesine neden olmuştu.

EKONOMİ 14.01.2018, 17:44 14.01.2018, 18:20
Hamsi Fiyatları Yeniden Düşüşe Geçti

Ancak havaların ve denizin soğumaya başlaması ile birlikte hamsi yeniden denizlerimize gelmeye başladı. Bu işse hamsi fiyatlarının 8 liraya kadar düşmesini sağladı. Kumbaşı Balıkçılar Kooperatifi Başkanı olarak görev yapan Şahin Aydemir balık avına çıkan balıkçıların elleri dolu bir şekilde geldiğini belirtti. 

Gürcistan Kara Sularında da Avlanıyor

Sadece ülkemiz kara sularında değil aynı zamanda komşumuz Gürcistan kara sularında da ciddi bir şekilde hamsi avı yapılıyor. Gürcistan’da da bol miktarda avlanan hamsi sayesinde fiyatlar daha da aşağılara inebilir. 

Fiyatların düşmesi ile birlikte vatandaşlar da bol miktarda hamsi yeme keyfini yaşayabilecekler. Ülkemizin diğer kesimlerinde de fiyatlar Karadeniz kadar uygun olmasa da yine de son derece uygun. 

Lezzetiyle ve sağlığa faydalı olmasıyla bilinen hamsinin yeniden denizlerde görülmeye başlanması balıkçıları sevindirdiği kadar tüketiciyi de sevindirdi. Bu kapsamda vatandaşlar da bol bol hamsi yiyebilecek ve bu sayede sağlıklı bir şekilde beslenebilecek. Ayrıca geçtiğimiz senenin aralık ayında havaların soğuk olmasıyla birlikte oldukça ucuzlayan hamsinin bu sene daha geç bir vakte kalmış olması herkesi tedirgin etmişti. Umarız ki bundan sonra da havalar mevsim normallerinde seyreder ve vatandaşlarımız da hamsinin tadına doyasıya varır.

Yorumlar (0)