Halk Bankasından Küçük Esnafa Faizsiz Kredi Veriliyor

Yeni yayınlanan kanuni düzenleme sayesinde küçük esnafa ve vergiden muaf esnafa kullandırılacak kredilerde faiz indirim oranı %100 yani sıfır oldu.

EKONOMİ 11.02.2018, 19:04 11.02.2018, 19:49
Halk Bankasından Küçük Esnafa Faizsiz Kredi Veriliyor

Yeni yayınlanan bu kanuni düzenleme ile 2018 yılında küçük esnafa ve vergiden muaf tutulan esnafa ve bu vergi muafiyetini belgelendiren esnafa Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketi tarafından kullandırılacak kredilerde %100 faiz indirim oranı uygulanacaktır.

Halk Bankası tarafından kullandırılacak bu %100 faiz indirimli sıfır faizli krediden kimler yararlanacak?

Halk Bankası A.Ş. tarafından kullandırılacak bu krediden yararlanacak olanlar, Gelir Vergisi Kanununun da belirtilen geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren esnaflar faydalanabilecektir.

Geleneksel, Kültürel, Sanatsal Değeri Olan kaybolmaya yüz tutan meslekler nelerdir?

Bu meslekler şöyledir. Oyacılık, yemenicilik, çarıkçılık, lüle ve oltu taşı işçiliği, Keçecilik, yorgancılık, yazmacılık, semercilik, bastonculuk, kaşıkçılık, ahşap oyma işleri, sedef kakma işleri, çini yapımı, çömlek yapımı, bakır işletmeciliği el dokuma ve bu işlere benzerlik gösterdiği Maliye Bakanlığınca kabul edilen iş çeşitleridir.

Halk Bankası Bu Krediyi Nasıl Verecek?

Krediyi kullanmak için yukarıda sayılan mesleklerde herhangi birinde faaliyet gösteriyor olmanız ve bağlı bulunduğunuz yerde size en yakın Vergi Dairesinden temin edebileceğiniz Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi yeterli olacaktır.

Yorumlar (0)