Gıda Devi YÖRSAN da Konkordato Talep Etti

Konkordato talep eden firmalar arasına YÖRSAN Gıda da dahil oldu. Süt ve süt ürünleri sektörünün dev firması yarım asırdan fazla bir süredir hizmet veriyordu.

Gıda Devi YÖRSAN da Konkordato Talep Etti

En Büyük 500 Firma Arasındaydı
Ekonomide yaşanan sıkıntılar sebebiyle YÖRSAN Gıda Mamülleri ve Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi de konkordato talebinde bulundu. YÖRSAN Gıda’ya yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre kredi maliyetlerinde, akaryakıt fiyatlarında ve diğer giderlerde yaşanan fiyat artışları firmayı olumsuz etkiledi ve konkordato talep edilmesini gerektirdi. 

YÖRSAN Gıda, konkordato talebinde bulunmadan evvel 400 bin lira alacağı olan bir firmanın icra takibine başladığı da öğrenildi. Borçlarını ödeyemeyecek durumda olan YÖRSAN Gıda da bu sebeple konkordato talebinde bulundu. 

Faaliyetlerini Yürütmeye Devam Edecek 
YÖRSAN Gıda konkordato talebinde bulunmasına rağmen faaliyette bulunmaya devam edecek. Borçlarını yapılandırma sürecine sokacak olan YÖRSAN Gıda böylelikle kısa vadede borç ödemek durumunda kalmayacak. 

Firmaların arka arkaya konkordato ilan etmeleri zincirleme etki oluşturmaktadır. Zira konkordato talebinde bulunan firma borçlarını gecikmeli ödemekte böyle olunca da alacaklı firmalar zor duruma girmektedirler. Bu firmalarda çalışan personellerin işsiz kalmamaları için de gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir. Her ne kadar ekonomide dengelenme sürecine girilmiş olsa da riskler devam etmektedir. Dolayısıyla firmaların bir yerine bin düşünerek icraatta bulunmaları gereklidir. böylelikle sıkıntılı dönemler daha kolay atlatılabilecektir.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE