Gençlere Günlük 75 TL Harçlık

İşkur İşbaşı programı ile işsiz gençlere kurs verilecek. Gençlere 9 aya kadar günlük 75 TL harçlık verilecek.

EKONOMİ 07.01.2018, 19:43 10.01.2018, 17:31
Gençlere Günlük 75 TL Harçlık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında İŞKUR kapsamında işsiz gençlere günlük 75 TL harçlık verileceğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aktardıklarına göre Siber Güvenlik, Yenilenebilir Enerji, Bulut Bilişim ve Kodlama meslek alanlarında işbaşı eğitim programı düzenlenecek.

Bu bağlamda, İŞKUR Siber Güvenlik, Yenilenebilir Enerji, Bulut Bilişim ve Kodlama meslek alanlarında işbaşı eğitim programı düzenleyecek. Bu programlara katılan 18 - 29 yaş aralığındaki gençlere 9 aya kadar değişen sürelerde destek verilecek. Gençlere verilen bu destek tutarı ise 75 TL olacak.

İŞKUR, işsizleri iş sahibi yapmak için pek çok eğitim düzenliyor. Bu eğitimlerden biri de “İş başı eğitim programı”. Bu programa katılabilmek için İŞKUR’un bazı şartları oluyor. İŞKUR tarafından hazırlanan İşbaşı Eğitim Programına 15 yaşından büyük herkes katılabiliyor. Ancak bu kişilerin İŞKUR’A kayıtlı ve işsiz olması gerekiyor.

Bazı bilişim firmaları İŞKUR ilanıyla bulut bilişim alanında eğitimler için başvuru toplamaya başladı.

İş başı eğitimine katılmak için 15 yaşından büyük olmak, İşkur'a kayıtlı işsiz olmak, işverenin birinci ve ikinci derecede akrabası olmaması gerekiyor.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@