Foça Tatil Köyü Özelleştiriliyor!

İzmir’in Foça ilçesinde bulunan Foça tatil köyü 13 yıldır hizmete kapalıydı. Şimdi ise 49 yıllığına özelleştirilecek.

EKONOMİ 06.07.2018, 12:18
Foça Tatil Köyü Özelleştiriliyor!

İhaleye Çıkarılıyor

İzmir’deki Foça tatil köyü 1967 yılında hizmete girmiştir. 58 yıl hizmet verdikten sonra 13 yıl önce kapanarak bir daha hizmet vermemiştir. Maliye Hazinesine ait olan tatil köyü Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından ihaleye çıkarılıyor. Tatil köyü içindeki taşınmazlarla birlikte 49 yıllığına kiralanacak. Dernek ve vakıflar da ihaleye katılabilecek.

İsmetpaşa mahallesinde bulunan tatil köyü denize sıfır ve üzerinde tesis, bina, müştemilat yapıları bulunuyor. Tatil köyü üzerindeki bu taşınmazlarla kiralanacak. İhaleye katılmak isteyenler 20 Temmuz 2018 17.00’a kadar teklif verebilecek. İhale pazarlık usulü ile yapılacak.

Geçici Teminat 2 Milyon TL Olacak

Tatil köyünün ihalesi için şartname bedeli 1000 TL ve geçici teminat bedeli 2 milyon TL olarak belirlendi. Tatil köyünün tesisinde 400 odanın yanı sıra yürüyüş yolları, açık ve kapalı alanlar, yüzme havuzu, amfi tiyatro, revir gibi daha pek çok bina bulunuyor. Sosyal ev sanatsal etkinliklerin yapılacağı daha pek çok yapı mevcut. Ayrıca peyzaj unsuru ve bahçe düzenleme gibi unsurlar da bulunuyor. Tatil köyünde 900 metrelik bir de plaj bulunuyor.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, ülkenin kaynaklarının doğru kullanılması için bu özelleştirmenin gerektiğini belirtti. Ancak ihalenin dernek ve vakıflara verilebilecek olmasının düşündürücü olduğunu söyledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)