Ev Hanımlarına 2 Yıl Geri Ödemesiz Kredi İmkanı

Ev hanımlarının iş hayatına katılması ve ekonomiye katkı sunmaları için devlet 2 yıl geri ödemesiz ve KOSGEB faizsiz kredi imkanı sunuyor.

EKONOMİ 11.06.2019, 22:22
Ev Hanımlarına 2 Yıl Geri Ödemesiz Kredi İmkanı

Ev Hanımlarına Özel Kurslar
Ev hanımlarının ekonomik güç elde etmelerini sağlamak ve bu sayede hane bütçesine katkı sunmalarına imkan vermek için çeşitli projeler hayata geçiriliyor. Bu kapsamda İŞKUR aracılığıyla ev hanımlarına eğitimler veriliyor. Bu eğitimler esnasında 0-15 yaş arasında çocuğu olan annelere günlük 80 lira da harçlık verilmektedir. Böylelikle hem masraflarını karşılama hem de hane bütçesine katkıda bulunma imkanına kavuşmaktadırlar. 

Ev hanımlarına yönelik olarak verilen teşviklerden bir diğeri de düşük faizle ya da faizsiz verilen kredilerdir. Bu sayede ev hanımları çektikleri kredi ile iş kurabilmekte ve kazanç elde edene kadar da ödeme ile sıkıştırılmamaktadır. Bu tür kredilere KOSGEB de destek sağlamakta ve 50 bin liraya kadar hibe, 300 bin liraya kadar da düşük faizle kredi vermektedir. İş kurmak isteyen ev hanımları KOSGEB kurslarına katılıp sertifika aldıktan sonra projelerini takdim etmelidir.

Eğer projeleri kabul edilirse bu durumda teşvik verilecektir. Ülkemizde 12 milyona yakın ev hanımı bulunuyor. Eğer proje hakkı ile yerine getirilirse evde üretim artacak ve ülke ekonomisine katkı sunulacaktır. Bu konuda ev hanımlarının da yeteri kadar bilinçlenmeleri son derece önem arz etmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Doğan çelik 1 yıl önce
Borc