Eski Sandı Çöpe Attı İçi Altın Dolu

Yalova’da bir vatandaşın dikkatsizliği akıllara durgunluk verdi. M.A isimli bir kadın, çöpe attığı çantanın altın dolu olduğunu unuttu.

EKONOMİ 02.02.2020, 10:46 04.02.2020, 09:48
Eski Sandı Çöpe Attı İçi Altın Dolu

Çantayı Eski Sanıp Çöpe Attı 

Olay, Yalova’nın Çınarcık ilçesindeki Teşvikiye beldesinde meydana geldi. M.A isimli kadın, evini temizlediği esnada eski eşyaları atmaya karar verdi. İşe yaramadığını sandığı için dışarı çıkardığı çantalar bir süre sonra belediye çöp aracı tarafından toplandı ve döküm alanına doğru hareket etti. Fakat M.A büyük bir dikkatsizlik yaptığını sonradan anladı. Atılan çantalardan birinde altınların olduğunu fark eden kadın hemen harekete geçerek belediyeye başvurdu. 

Çöp Konteynırı İçinde Bulundu

M.A’nın uyarısı üzerine olayı fark eden belediye çalışanları, uzun bir arayış içerisine girdi ve aramalar netice verdiği için altın çantası çöp konteynırı içinde görüldü. Yaşanan ilginç dalgınlık hikayesinde M.A olayı fark ettiği anda büyük panik yaşadı. 

Belediye Çalışanları Büyük Çaba Sarf Etti

M.A’ nın kaybettiği çantayı yeniden bulmasında Teşvikiye Belediyesi çalışanlarının katkısı yoğun oldu. Yaşanan durumu belediyedeki ekibe anlatan ve ekipten destek isteyen M.A, hızlı bir seferberlikle istediği sonucu aldı. Yapılan çalışmalarda, altın olan çantayı arayan ekipler önce çöp döküm alanında çantayı göremedi. Fakat sonra çöp konteynır kasalarına yönelim oldu. Tüm kasalar boşaltıldı ve nihayet dökülen çöpler arasındaki çanta ortaya çıktı. Çantayı sahibine geri teslim eden belediye çalışanları dalgın kadının yaşadığı mutluluğa da eşlik etmiş oldu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)