Erdoğan Emekliye İkramiyeyi Onayladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekliye 1.000 TL ikramiye verilmesini düzenleyen kanunu onayladı.

EKONOMİ 18.05.2018, 07:20
Erdoğan Emekliye İkramiyeyi Onayladı

3 Kanun Onaylandı

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3 kanunu yürürlüğe girmesi için onayladı. Bu kanunlardan birisi de emekliler tarafından dört gözle beklenen ikramiye düzenlemesini içeren kanundur. Bu kanun düzenlemesine göre her sene Ramazan ve Kurban bayramlarından önce emeklilere 1.000 lira ikramiye verilecek. Böylelikle emeklilerin daha iyi bir bayram geçirmeleri sağlanacak.

Erdoğan’ın onayladığı yasalardan bir diğeri ise 20 yeni üniversitenin kurulması ile ilgili olan yasa değişikliği oldu. Bu onay sonrasında üniversiteler bölünecek ve toplamda yeni 20 üniversite kurulmuş olacak.

Bir diğer önemli değişiklik ise başkanlık sistemine geçiş için gerekli olan uyum yasalarının çıkarılması konusunda yetki veren kanundur. Bu yetki kanunu ile değişiklikler meclis yerine Bakanlar Kurulu tarafından gerçekleştirilebilecek. Böylelikle uyum yasalarının daha kısa bir süre içerisinde çıkarılması da mümkün olacak.

İkramiyeler Ne Zaman Ödenecek?

Bayram ikramiyesi kanunun imzalanması ile birlikte emekliler de hesaplarına yatırılacağı tarihi beklemeye başladılar. Bu kapsamda Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere diğer yetkili bakanlar tarafından da açıklama yapılmıştı. Bu açıklamalara göre bayram ikramiyeleri haziran ayının ilk haftasında hesaplara yatırılmış olacak. Böylelikle vatandaşlar bayram öncesinde ikramiyeler ile ihtiyaçlarını gidermiş olacaklar. Bundan sonra ise her sene iki defa ikramiye yatırılmış olacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)