Emeklilikte Yaşa Takılanlara Üzücü Haber

Tüm şartları sağlamalarına rağmen yaşlarının dolmasını bekledikleri için emekli olamayan emeklilikte yaşa takılanlar olarak adlandırılan kesime onay çıkmadı.

EKONOMİ 12.05.2018, 21:08
Emeklilikte Yaşa Takılanlara Üzücü Haber

Tasarı Hazırlanıyordu

Emeklilikte yaşa takılanlar olarak adlandırılan kesimin emekli olabilmesi için birtakım düzenlemeler içeren kanun tasarısı hazırlanmaya başlamıştı. Bu tasarı Cumhurbaşkanı’na sunuldu ve onay verilmedi. Böylelikle emeklilikte yaşa takılanlar beklemeye devam edecekler. Bu da binlerce kişi için üzücü bir haber olarak geldi.

İşe başlama tarihleri itibariyle geçerli olan yasalara göre emeklilik hakkını elde eden ancak daha sonradan yapılan kanun düzenlemeleri ile bu haklarını kaybedenler için hiçbir adım atılmıyor. Kanunun geriye doğru yürütülmesi olarak adlandırılan bu duruma pek çok kimse tepki gösteriyor olsa da herhangi bir adım atılmadığı görülmektedir.

Sosyal Medya Kampanyaları

Sosyal medya üzerinden de ciddi bir şekilde örgütlenen ve kısaca EYT olarak adlandırılan bu topluluk yine bir düzenleme yapılmamasına tepki gösteriyorlar. Seçim öncesinde pek çok alanda düzenleme gelirken bu alanda düzenleme yapılmamış olması daha fazla tepki göstermelerine neden oldu. Bu konu ile alakalı olarak diğer siyasi partilerin de herhangi bir vaatlerinin olmadığı görülmektedir. Bu sebeple de kişilerin beklemeye devam edecekleri görülmektedir. Bu kimseler emekliliği hak etmelerine rağmen geçimlerini sağlamak için çalışmaya devam etmektedirler. Bu sebeple de ciddi mağduriyetlerin yaşanabildiğini ifade etmek gerekir. Umarız hak ettikleri emekliliklerine biran evvel kavuşurlar.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)