Emeklilerin Borçları Yapılandırılsın Talebi

Emeklilerin bankalara olan kredi borçlarının vadelendirilmesi için Türkiye Emekliler Derneği, TBB’ye başvurdu.

Emeklilerin Borçları Yapılandırılsın Talebi

Tavsiye Kararı Alınmalı 
Türkiye Emekliler Derneği, Türkiye Bankalar Birliği’ne başvurarak emeklilerin borçlarının yapılandırılmasını talep etti. Daha önce bankalara gönderilen tavsiye yazısında işletmelerin borçlarının vadelendirilmesi belirtilmişti. TÜED buna benzer bir düzenlemenin de emekliler için yapılmasını talep etti. 

TÜED Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Gazi Aykırı da emeklilerin son ekonomik süreç içerisinde en çok etkilenen kesim olduğunu belirtti. Aykırı, bankaların emeklilerin borçları sebebiyle tüm maaşlarına el koyduklarını da dile getirdi. İşte bu sebeplerden ötürü emekliler için de acil tedbirlerin alınması gerektiği özellikle vurgulandı.

Piyasaya Etkisi 
Aykırı bu düzenlemenin sadece emekliler için olumlu bir etki oluşturmayacağını aynı zamanda piyasa için de iyi geleceğini belirtti. Nitekim borç yükü hafifleyen emeklilerin ekonomik döngü içerisine dahil olması da kolaylaşacaktır. Bu da durgunluk yaşanan sektörler için de bir hareket kaynağı oluşturacaktır. 

İşletmeler için alınan tavsiye kararına bakacak olursak 15 milyon liralık bir sınır belirlendiğini görmekteyiz. 15 milyon liranın altında borcu olanlar yapılandırma başvurusunda bulunarak borçlarını 24 aya kadar vadelendirebiliyorlar. Buna benzer bir düzenleme de emekliler için getirilmesi durumunda emeklilerin yaşamları daha da kolaylaşacaktır. Bu konuda olumlu ya da olumsuz bir adım atılması durumunda sitemizden gelişmeleri anında en doğru şekliyle öğrenebilirsiniz.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE