Emeklilerin Bayram İkramiyeleri Nisan’da Ödenecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk emekli vatandaşların bayram ikramiyelerinin Nisan ayında ödeneceğini açıkladı.

EKONOMİ 27.03.2020, 08:40
Emeklilerin Bayram İkramiyeleri Nisan’da Ödenecek

Nisan’da Ödemeler Başlıyor

Korona virüs pandemisinden ötürü ekonomi paketi hazırlandı ve uygulanmaya başlandı. Bu pakette emeklileri de sevindiren kararlar vardı. Paket kapsamında en düşük emekli maaşı bin 500 liraya çıkarıldı. Aynı zamanda emekli maaşları evden ödenecek ve bayram ikramiyeleri de erken ödenecektir.

Emeklilere her dini bayramda bin lira olmak üzere senede 2 kere bayram ikramiyesi ödenmektedir. Bu sene ilk ikramiye Ramazan bayramı öncesi ödenecekti. Ancak korona virüs vakalarının gelmesi üzerine emeklilere ikramiyelerin erken ödenmesi kararı alınmıştı. İşte bu ödemelerin ne zaman yapılacağı dün belli oldu. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk dün Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile emeklilere tarih verdi. Buna göre Nisan ayında bayram ikramiyeleri ödenecektir. Ödemelerin yapılması için gerekli olan yasal zemin hazırlandı. Böylece ödeme yapılmasının önünde bir engel kalmadı. 

Diğer Açıklamalar

Bakan Selçuk, emeklilere ilişkin haberlerin dışında bazı açıklamalarda daha bulundu. Gazilerin beklediği teknik düzenleme yapıldı ve emekli maaşı kesilen gazilere artık ödemeleri yapılabilecektir.

Kovid 19 nedeniyle işyerini kapatan üreticiler için 2 aylık telafi çalışmasına izin verilmişti. Bu süre 4 aya çıkarıldı. Böylece işverenler virüs nedeniyle uğradığı zararı daha sonra telafi etme imkanı bulacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)