Emeklilere Bayram İkramiyesi Bugün Yatıyor

Geçtiğimiz yıl emeklilere verilmeye başlanan bayram ikramiyesi bu yıl da verilmeye devam ediyor.

EKONOMİ 31.05.2019, 18:26
Emeklilere Bayram İkramiyesi Bugün Yatıyor

Kimler Alabilecek?
Bayram ikramiyesi başta emekliler olmak üzere malullük,  yaşlılık, dul ve yetim aylığı gibi SGK'dan aylık alan kimselere ödenecek. Birden fazla maaş alanlara ise payları oranında ödeme yapılacak. Dolayısıyla bin lirayı aşan bir ödeme söz konusu olmayacaktır. Ödemeler ise 31 Mayıs itibariyle yapılacak. Böylelikle emekliler bayrama mutlu bir şekilde girecek.

Mayıs ayı içerisinde emekli olanlar da bin liralık ikramiyeden faydalanabilecek. Ancak haziran ayında emekli olanlar bir sonraki dönemi beklemek durumunda kalacak. Buna göre kurban bayramında ikramiye ödemesi yapılacak. 

Emeklilere verilen bu ikramiye ile piyasaların da canlanması sağlanacak. Böylelikle bayram alışverişleri daha da çok artacak ve ekonomi canlanacak. Zira hali hazırda alım gücünün düşmesi söz konusuyken emeklilere verilen ikramiye hayati önem arz ediyor. Her yıl iki defa yapılan ödeme ile devletin kasasında 20 milyar lira çıkıyor. Hali hazırda Ramazan bayramı için 10,5 milyarlık bir ödeme söz konusu olacak. Emekli olan her yeni kimse ile birlikte bu rakam da artış gösterecektir.

Memurlara verilmesi vaat edilen 3.600 ek gösterge de devletin kasasından çıkacak parayı azaltacak. Ancak bu konuda henüz bir çalışma yapılmadı. Dolayısıyla memurların beklemeye devam edeceğini ifade edebiliriz. Bu konuda meclisin çalışma yapması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@