Emeklilere 2.750 Liraya Varan Promosyon Verliyor

Bankaların tamamı emekliler için verilecek promosyon miktarlarını açıkladı ve tutarlar netlik kazandı.

EKONOMİ 14.03.2020, 22:35
Emeklilere 2.750 Liraya Varan Promosyon Verliyor

9 Milyar Lira Promosyon Ödenecek

Emeklilere 3 yıl boyunca bankayı kullanmaları karşılığında verilecek olan promosyon miktarları netlik kazandı. Buna göre en düşük promosyon miktarı 500 lira olarak belirlenirken bankaların verdiği sözlere göre 2.750 lira seviyesine kadar çıkan tutarlarla karşılaşmak mümkün oluyor. 

Banka promosyonları veren bankalar arasında en yüksek tutar ING bankasına ait görünüyor. Ancak verilen bu tutara ulaşabilmek için ekstra şartların da yerine getirilmesi gerekiyor. Örneğin verilecek karttan her aylık belirli bir tutarda harcama yapmak gerekmektedir. 

Emekli maaşı tutarı da verilecek rakamın büyüklüğünü etkiliyor. Buna göre 1.500 liranın altındaki maaşlar için verilecek en düşük ikramiyew tutarı 500 lira olarak belirlenmiştir. Bunların yanı sıra Garanti Bankası 1.200, Halkbank 750 lira, Denizbank 850 lira promosyon vermeyi vaat etmektedir.

Promosyon Nasıl Alınacak?

Promosyon almak isteyenlerin istedikleri bankaya gitmeleri gerekmektedir. Sözleşme imzalayarak emekli maaşını o bankaya taşımaları istenen şartların başında geliyor. Ayrıca yerine getirilmesi gereken diğer şartların da sağlanması istenmektedir. Örneğin otomatik ödeme talimatlarının verilmesi gerekmektedir. Sözleşme imzalayanların 3 yıl boyunca maaşlarını başka bankaya taşımamaları gerekmektedir. Taşımaları durumunda kalan süreye tekabül eden ücreti iade etmeleri gerekmektedir. Bu durumda yeni bir banka ile anlaşma sağlanması mümkün olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)