Emekli ve Memurun Maaşına 6 Aylık Enflasyon Zammı

Emekli ve memur maaşına yapılacak olan zam miktarı son 6 aylık enflasyon oranlarına göre belirleniyor. Yeni yılın ilk zammı Ocak ayında gerçekleşmişti, ikinci zammı ise 3 Temmuz'da yapılacak. Detaylar Haberimizde...

EKONOMİ 21.06.2020, 16:02 23.06.2020, 10:43
Emekli ve Memurun Maaşına 6 Aylık Enflasyon Zammı

Emekli ve memura yapılacak zam yüzde kaç olacak? 

Emekli ve memura Ocak ayında yapılan zamların, ikincisi ise Temmuz ayında gerçekleşecek.SSK ve Bağ-Kur emeklileri ve memurlarına yılın ilk 6 ayında gerçekleşen enflasyon farkına göre zam yapılacak.6 aylık enflasyon ortalamasının %4'ün üzerinde olması bekleniyor... Uzamanlara Göre 6 aylık emekli ve memur maaşları zammı yüzde 4 üstünden yapılacak.

2019'DA YAPILAN ZAMLAR

2019'un ikinci yarısında tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yüzde 6.49 arttı. Böylece memur ve emeklilere ocakta aldıkları yüzde 4'lük zamma ilave olarak 1.49 puan enflasyon farkı ödendi. Memur maaşları ve emekli memur aylıkları yılın ilk 6 ayında yüzde 5.49 oranında, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıkları da yüzde 6.49 oranında artırıldı.

YAPILACAK ZAMLAR SONRASI YENİ MAAŞLAR

KamuPersoneliAlimi. Net  Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

KamuPersoneliAlimi.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

 Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)