Emekli Maaşları da Bayramdan Önce Yatırılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu emekli ikramiyelerinin yanı sıra emekli maaşlarının da bayramdan önce yatırılacağını açıkladı.

EKONOMİ 30.05.2018, 15:55
Emekli Maaşları da Bayramdan Önce Yatırılacak

SGK Kollarına Göre Maaş Yatırma Tarihleri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide SarıeroğluBağkur ve emekli sandığından emekli olanların ikramiyelerinin 7 Haziran tarihinde yatırılacağını ifade etti. SSK emeklilerinin ikramiyelerinin ise 8 Haziran tarihinde yatırılacağını açıkladı. Böylelikle emekliler bayram öncesi ihtiyaçlarını gidermiş olacaklar.

Bu açıklamanın ardından ise emeklilere bir müjde daha geldi. Bakan Sarıeroğlu emekli maaşlarının da Bayram’dan evvel yatırılacağını belirtti. Buna göre SSK ve Bağkur’dan emekli olan vatandaşların maaşları 11 ile 13 Haziran tarihleri arasında ödenecek. Emekli Sandığı’ndan emekli olanlar ise 1 ile 5 Haziran tarihleri arasında maaşlarını çekebilecekler.

Bakan Sarıeroğlu emeklilerin yanı sıra işsizlerin de işsizlik maaşlarını Bayram öncesinde çekebileceklerini ifade etti. Bu kapsamda Bayram öncesinde büyük bir kesim maaşlarını çekmiş olacaklar.

Memurlar İçin Bir Düzenleme Yok

Emeklilere ikramiye verilmesinin ardından memurlar da ikramiye talebinde bulunmuşlardı. Ancak bu konuda herhangi bir adım atılmadı. Memurlar en azından maaşların Bayram’dan önce yatırılmasını talep ettiler ancak bu konuda da herhangi bir gelişme yaşanmadı. Bakan Sarıeroğlu’nun açıklamalarında memurlar yer almadı. Seçime doğru yaklaşılırken memurlar için herhangi bir somut adım atılmaması da garip karşılandı. Hükümet tarafından sadece memurlara ilişkin seçim sonrası vaatler verildi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)