Emekli İkramiyesi Her Yıl Artacak

Emeklilere verilmesi planlanan bayram ikramiyesi için Maliye Bakanı Naci Ağbal her sene artacağının müjdesini verdi.

EKONOMİ 25.05.2018, 09:10
Emekli İkramiyesi Her Yıl Artacak

1.144 TL Olabilir

Maliye Bakanı Naci Ağbal, emeklilere her sene verilmesi planlanan ikramiyeler hakkında açıklama yaptı. Bu açıklamalarında emekli ikramiyesinin yeniden değerleme oranına göre artış göstereceğini de ifade etti. Bu kapsamda yüzde 14.47 olan yeniden değerleme oranı ile birlikte ikramiyenin gelecek sene 1.144 lira olabileceğini ifade etti.

Ancak kanun tasarısında ikramiyenin yıllık artışı ile ilgili herhangi bir düzenlemeye gidilmedi. Bu sebeple de emekliler artış olup olmayacağı konusunda tereddüt yaşamaya devam ediyorlardı. Ancak Bakan Naci Ağbal’ın açıklamaları bu konuda emeklilerin içlerini ferahlattı.

Ne Zaman Ödenecek?

Bu yıl için ödenmesi kararlaştırılan 1.000 TL’lik ikramiye Ramazan Bayramı’ndan evvel ödenecek. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre ise Haziran ayının ilk haftasında ödemeler yapılmış olacak. Böylelikle emekliler çifte bayram yaşama imkanına da kavuşmuş olacaklar.

İkinci ikramiye ise Kurban Bayramı’ndan önce gerçekleştirilecek. Bu konuda ise herhangi bir ödeme tarihi verilmedi. Ancak bayram gelmeden önce ödeme yapılması beklenmektedir. Yetkili kurum ve kişiler tarafından yapılan açıklamalara göre emeklilik ikramiyesinden faydalanacak kişilerin sayısı 12.5 milyon civarında olacaktır. Sadece emekliler değil şehit yakınları ve gaziler ile şampiyon sporcular da bu ikramiyeden faydalanabileceklerdir. Böylelikle hemen hemen herkes bu ikramiyeden istifade etmiş olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)