Elektrik Desteğinden Kimler Faydalanabilecek

Devlet tarafından yardıma muhtaç kişilere verilecek elektrik desteği için başvuruların nasıl yapılacağı ve kimlerin faydalanabileceği belli oldu.

EKONOMİ 03.03.2019, 21:52
Elektrik Desteğinden Kimler Faydalanabilecek

Destekler Faturadan Düşülecek. Ülkemizde faaliyet gösteren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından sosyal yardım alma hakkı verilen kimselere elektrik faturası desteği de verilecek. yardım almak isteyen vatandaşlar ikamet ettikleri il veya ilçe sınırlarındaki sosyal yardım müdürlüklerine giderek başvuru yapmalıdır.

Başvuran vatandaşlarımızın yardıma gerçekten ihtiyacı olup olmadığı araştırıldıktan sonra yardım yapılacaktır. Yardımlar 40 lira ile 80 lira arasında değişiklik gösterecek.

Yardımların miktarı ailenin büyüklüğüne göre değişiklik gösterecek. 2 kişilik bir aile için aylık 75 kilovatsaat destek verilecek iken 3 kişilik aileler için 100, 4 kişilik ailelere 125, 5 ve daha fazla birey bulunan ailelere ise 150 kilovatsaatlık destek yapılacak.

Başvurusu değerlendirilip yardım almaya uygun bulunan vatandaşlarımıza destekler PTT aracılığıyla yapılacak. Vatandaşlarımıza verilen destek miktarı faturadan düşülecek ve geri kalan kısım vatandaşlar tarafından ödenecektir. Böylelikle ödeme güçlüğü bulunan vatandaşlarımızın bir nebze olsun yaşamları kolaylaşacaktır.

Elektrik faturasına destek alamayan vatandaşlarımız ise elektrik dağıtım şirketini değiştirme hakkına sahiptir. Bu sayede daha avantajlı tarifeler ile elektrik hizmeti almak mümkün olabilecek.

Bunun için elektrik dağıtım şirketleri ile görüşmek gerekmektedir. Ayrıca şirket değiştirebilmek için elektrik tüketiminin belirli bir seviyenin üzerinde olması gereklidir. Aksi takdirde şirket değişikliği mümkün olmayacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Te 2 yıl önce
Temizlik personeli alımı yapılacak mı lütfen bilgi