Ekonomi ve İslam Sempozyumu 8 Aralık’ta

Ekonomi ve İslam Sempozyumu 8 Aralık’ta başlıyor. Yapılan açıklamalara göre, bu sempozyumun son derece önemli olduğu konuşuluyor.

Ekonomi ve İslam Sempozyumu 8 Aralık’ta

İstanbul İktisatçılar Derneği Başkanı’ndan Açıklama
Gerçekleşecek olan ekonomi ve İslam sempozyumu İstanbuş İktisatçılar Derneği Başkanı Mustafa Bolat tarafından yorumlandı. 8 Aralık’ta yapılacak olan sempozyumun ne kadar önemli olduğunu şu sözler ile açıkladı.

İstanbul İktisatçılar Derneği Başkanı Mustafa Bolat; ‘Bu etkinliği İstanbul’un finansın da merkezi olması yolunda önemli bir adım olarak görüyoruz’ Şeklinde konuştu.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen sempozyuma 2018 8 Aralık itibariyle, 12 ülkeden katılım olacak. 400 katılımcı ile birlikte, Uluslararası İslam ve Ekonomi Sempozyumu gerçekleşecek.

Mustafa Bolat Açıklaması
"Sempozyum, iki temel amacı gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Birincisi, İslam ekonomisinin iktisadi ve sosyoekonomik krizlerin aşılması için önerdiği stratejilerin tekrar keşfedilmesi, ikincisi ise İslam ekonomisini yegane iktisadi sistem olarak ön plana çıkarmaktır. Bu etkinliği, İstanbul'un İslami finansın da merkezi olması yolunda önemli bir adım olarak görüyoruz. İlkini 2008 yılında başlattığımız sempozyumda, bu yıl İslam ekonomisi alanında dünyanın otorite kabul ettiği akademisyenleri bir araya getiriyoruz.’’

‘‘ABD, Malezya, Endonezya, İngiltere, Suudi Arabistan ve Türkiye gibi 12 ülkeden 30’dan fazla üniversiteden ünlü profesörler ve akademisyenler Türkiye’de bir araya gelecek. Sempozyum sonunda 16 bildiri yayımlanacak. İslam ekonomisini derinlemesine tartışacağımız bir platform olacak."   Mustafa Bolat tarafından bildirildi.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE