Ek Göstergede Ayrım Olmasın Tüm Kamu Personelini Kapsasın

Ek gösterge tartışmaları sürüyor. Sadece bazı meslek grupları için açılan ek gösterge, Eğitim -Bir – Sen genel Başkanı Ali Yalçın tarafından değerlendirildi. ‘‘3600 ek gösterge konusunda kamu görevlileri beklenti içinde.’’

EKONOMİ 15.03.2019, 20:00 15.03.2019, 19:51
Ek Göstergede Ayrım Olmasın Tüm Kamu Personelini Kapsasın

Burdur Şube Başkanlığı Ziyaretinden Açıklama
Eğitim Bir Sen ve Memur Sen başkanı olan Ali Yalçın, Burdur Şube başkanlığı ziyaretinde konuştu. Ek gösterge personel ayrımı gündemdeydi. Elbette memurların talepleri, herhangi bir şekilde kamu personelinin ayrılmaması ve ek göstergenin tüm kamu personelleri için geçerli olması. Bunun ilgili, Ali Yalçın tarafından beklenen talep geldi.

"Cumhurbaşkanımızın 24 Haziran seçimleri öncesi buna ilişkin cümle kurması kamu görevlileri olarak bu konuda umudumuzu arttırmıştır. Beklentimiz bakanlıkların ilgili çalışmaları tamamlayarak bir an önce bu konunun siyasi iradenin önüne götürülmesi ve siyasi iradenin de bunu bir an önce netleştirerek kamu görevlilerini memnun edecek çerçevede kazanıma dönüştürmesidir."

Yalçın tarafından kamuda sorunlara çözüm getirdiği yönünde de açıklama geldi. Genel anlamda kamuda pek çok sorunun çözümüne vesile olduk diyerek, yaşanan bu problemin de en kısa süre içinde çözümlenmesi bekleniyor. 

Şu sözleri ile ifade ediyor;
"Şimdiye kadar 260 kazanımı imza altına alarak kamuda birçok sorunun çözümü ve memnuniyetin artmasına vesile olduk. Dolayısıyla daha çözülmesi gereken sorunlar var. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle Türkiye'de hükümet sisteminde bir değişiklik yapıldı, dolayısıyla bunun getirdiği bazı sonuçlar var. Bunların tamamının çerçeveleneceği, toplu sözleşme masasında ele alınacağı bir zemine doğru ilerliyoruz. Memur-Sen olarak özelde üyelerimizin, genelde ülkemizin ve evrensel anlamda yerkürenin tamamındaki mazlum ve mağdurların sözcüsüyüz. Memur-Sen, millet iradesinin yanında olan kitlesel bir hareket ve antidemokratik süreçlerde millet iradesinin yanında bulunmuş ve antidemokratik dayatmalara direnmiş bir kitledir."

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
cancan 1 yıl önce
ali yalçına umut bağlayan hayal kurmuş olur.