E-Devlet Üzerinden Ücretsiz Maske Başvurusu

Vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılacağının açıklanması üzerine e-devlet’te gerekli altyapı oluşturuldu.

EKONOMİ 07.04.2020, 21:05
E-Devlet Üzerinden Ücretsiz Maske Başvurusu

Başvurular Alınıyor

EpttAVM üzerinden vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılacağı açıklanmıştı. Ancak yoğun talep olması üzerine site kilitlenince ikinci bir plan devreye sokuldu. Bundan sonra maske başvurularının e-devlet üzerinden alınacağı açıklandı. Gerekli altyapının oluşturulması ile başvurular alınmaya başlandı. 

Ücretsiz maske dağıtımı 20 yaş ile 65 yaş üstü vatandaşlar için geçerli değildir. Çünkü bu kişilerin zaten sokağa çıkma yasağı vardır. 20 ile 65 yaş arasındaki vatandaşlara her hafta için 5 maske verilecektir. Maskeler PTT kargo ile ücretsiz olarak adrese dağıtılacaktır. Bir hafta dolduktan sonra yeniden sipariş vermek mümkün olacaktır. 

Vatandaşlar bu maskeleri sadece zaruri ihtiyaçları için dışarı çıkarken kullanmalıdır. Market, Pazar gibi yerlere giderken ya da kamusal alanlara gitmek zorundayken gibi durumlarda kullanılmalıdır. Gereksiz yere dışarı çıkılmamalıdır. 

Nasıl Başvuru Yapılır?

Başvuru yapmak için öncelikle e-devlet üyeliği aktif olmalıdır. Sonrasında platforma girerek “maske başvurusu” yazarak arama yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan ilk seçeneğe tıklamanız halinde başvuru formu açılacaktır. Bu formu eksiksiz olarak doldurarak gönderin.

Kendi e-devlet adresiniz üzerinden aile üyeleri için de başvuru yapmanız mümkündür. Doldurduğunuz formda aile üyelerinizle ilgili bilgileri de kaydederek başvuru yapabilirsiniz. 

Her haneden sadece bir kişinin başvuru yapması zaman ve enerji tasarrufu sağlayacaktır. Tek bir kargo ile tüm hane için maske gelecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Sinan Körfez 12 ay önce
e-Devllet ten baktım öyle bi başvuru şekli görünmüyor