Dünya Devi Amazon Resmen Türkiye’de

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan Amazon, bugünden itibaren amazon.com.tr adresiyle Türkiye’deki faaliyetlerine resmen başladı.

Dünya Devi Amazon Resmen Türkiye’de

amazon.com.tr Açıldı

Dünyanın en zenginlerinden Jeff Bezos'un sahibi olduğu    Amazon, dünyada en çok tercih edilen e-ticaret sitesi olma özelliğine sahip. Bir süredir bu istenin artık türkiye’de de faaliyet göstereceği konuşuluyordu. Yaz aylarında faaliyetlere başlanması bekleniyordu ki planlar bir süre ertelendi. Bu sırada ise İstanbul’dan eleman alımı yapıldı. Satış ve pazarlama pozisyonları için iş ilanlarına yer verilmişti. Bugün ise amazon.com.tr adresi resmen açıldı ve siteye erişim sağlanabiliyor.

Amazon Türkiye’de

Bugün sabah saatlerinden beri siteye erişim sağlanabiliyor. Kullanıcılar siteye girdiklerinde ilk olarak Amazon Türkiye özel mesajı ile karşılaşıyorlar. Bu mesaj ile kendisini tanıtan Amazon, hizmet politikası ve vaatleri ile ilgili de kısa bilgilendirmelerde bulunuyor.

1995 yılında kurulan ve dünyanın dört bir yanından müşteri çeken Amazon, artık Türkiye’deki müşterilerine de hizmet vermek için çalışıyor. KOBİ’lere müşterilere ulaşmak için altyapı ve teknik hizmetler sunan site, Türkiye’deki KOBİ’ler için de fırsat sunuyor.

Türkiye’deki işletmeler herhangi bir ücret ödemeden ürünlerini Tükriye’nin dört bir yanına satabilecek. Listeleme araçları, 7/24 canlı destek, şeffaf satış ilkeleri, fiyat bilgileri gibi satışı sağlayacak olan tüm hizmetler sitede sunulacak.

Bu sistemde küçük ve büyük ölçekli işletmeler aynı koşullarla pazarlama ve satış yapacak. Rekabet aratacak ve işleri büyütme fırsatı yakalanacak.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE