Draghi’den Ekonomi ile İlgili Açıklama Geldi

Draghi’den ekonomi ile ilgili açıklama geldi. Avrupa ekonomisi için beklenen açıklama kamuoyuna sunuldu. Avrupa Merkezi Başkanı Draghi, Avrupa ekonomisi hakkında konuştu.

Draghi’den Ekonomi ile İlgili Açıklama Geldi

Avrupa Ekonomi Beklenenden Zayıf
Avrupa Merkez Bankası (AMB) Başkanı Mario Draghi, ekonominin beklenenden zayıf olduğunu söyledi. Avrupa ekonomisi ne durumda merakının giderilmesi açısından, sunulan Dreghi açıklaması yeterli olacaktır. Avrupa Parlamentosu Komisyonu’nda yapılan konuşmada, 
‘‘Eylül ayında gerçekleştirdiğim önceki ziyaretimden bu yana gelen veriler, beklenenden daha zayıf’’ yönünde açıklama geldi.

Aynı zamanda yaşanan yavaş ekonomi, büyümenin uzun vadede olmasına neden oluyor çıkarımlarının yapılacağı açıklamalara da yer verdi. Tam anlamıyla Merkez Bankası ve diğer ekonomik incelemeler üzerinden varılan kanı Avrupa ekonomisi yavaşlıyor şeklinde düşünülebilir. Ekonominin yavaş ilerlemesi, gelişmelerinin de ancak bu hıza uygun şeklide gerçekleşebilecek olduğunu gösteriyor.

Dragi: ‘‘Yavaşlamanın Bir Kısmı Geçici Olabilir’’
Açıklamalar dahilinde, Avrupa ekonominin durumunun değerlendirilmesi sağlanıyor. Draghi, ‘‘Kademeli bir yavaşlama, büyümenin olgunlaşması ve büyümenin uzun vadeli potansiyeline yakınsaması ile birlikte normal. Gerçekten de geleceğe baktığımızda, istihdam büyümesinin, işgücü arzı açığının daha bağlayıcı hale gelmesi sonucu biraz yavaşlaması bekleniyor. Tasarruf oranları da normalleşecek ve tüketim dinamiklerini bir dereceye kadar olumsuz etkileyecek.’’ Şeklinde açıklamalara yer vererek, Avrupa ekonomisi hakkında konuştu. 

‘‘Yavaşlamanın bir kısmı da geçici olabilir.’’ Dedi. Son verilerek göre normalleşme olduğuna yer verdi.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE