DHMİ Personellerine Rekor Promosyon Ödenecek

Devlet Hava Meydanları İşletmeciliği, personellerine banka promosyonu verilmesi için ihaleye çıktı ve rekor bir rakama imza attı.

EKONOMİ 23.01.2019, 21:50
DHMİ Personellerine Rekor Promosyon Ödenecek

12 Banka Katıldı
DHMİ tarafından yapılan ihaleye 12 banka katıldı. Bankalardan 7 tanesi teklif verirken 2.500 lira altında teklif veren bankalar elendi. Kalan bankalar arasında en yüksek teklifi ise 2.650 lira ile Vakıfbank verdi. Son anlaşma ile tutar 2.700 liraya çıkarıldı. Böylelikle DHMİ personelleri için rekor denilebilecek bir rakamda promosyona imza atıldı.

2 Taksit Halinde Ödenecek
2.700 liralık promosyon iki taksit halinde çalışanlara ödenecek. İlk taksit 1 Mart 2019 tarihinde ikinci taksit ise 2 Mart 2020'de ödenecek. DHMİ personellerinin yüksek maaş alması ve personel sayısının da yüksek olması bu rakamlarda oldukça etkili olmuştur. 

Diğer kurumlar da ihalelere çıkarak benzer anlaşmalar gerçekleştirebiliyor. Ancak bu seviyelere nadir çıkıldığını ifade etmek gerekir. Bu sebeple diğer kurumlara da örnek olabilecek bir ihale gerçekleştirildi. Çalışanların motive edilmesi amacıyla da böylesi bir promosyonun son derece önemli olduğunu ifade etmek gerekir.

Vakıfbank ile DHMİ arasında imzalanan bu protokol 3 yıl boyunca geçerli olacak. 14.02.2022 tarihinden sonra ise yeniden ihale yapılacak. Yine en yüksek teklifi veren bankaya ihale verilecek. Bu durumda maaşlar ve enflasyon artacağı için doğal olarak yeni bir rekor kırılması da söz konusu olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)