Detay Maxinete Bir Şok Daha

Bilgisayarı açık bırakarak para kazandırmayı vaat eden Detay Maxinet hakkında başlatılan soruşturmalar kapsamında site erişimine engel getirildi.

Detay Maxinete Bir Şok Daha

Saadet Zinciri Şüphesi 
Bilgisayarı günde 8 saat açık tutarak günlük 8 dolar gibi bir ücret kazandırmayı vaat eden sistem hakkında Maliye Bakanlığı tarafından inceleme başlatıldı. Hem idari hem de adli olarak incelenen bu şirketin hesaplarına el konulmuştu. Son olarak ise İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından firmanın internet sitesine erişim engellendi. 

Yapılan incelemelerde şirketin 57 milyon dolar kazanç vaat etmesine karşılık hesaplarında yer alan paranın 3 milyon dolar olduğu belirlendi. Uzmanlara göre bu sistemin devam etmesi için sürekli olarak yeni üyelerin sisteme dahil olmaları gerekmektedir. Bu şekilde sistem tıkanana kadar devam edeceği tıkandığı noktada ise kişilerin mağdur olacakları ifade edilmektedir. 

Daha önce Çiftlik Bank tarafından da bu tür bir yatırım hamlesi gelmişti. Öyle ki Çiftlik Bank patronu Mehmet Aydın’ın da bu Detay Maxinet’e yatırım yaptığı iddiaları gündeme getirilmişti. 

Hali hazırda dahi Detay Maxinet’e yatırım yapanlar ve yapmak isteyenler bulunmaktadır. Şirketin yerli olması ve dolar üzerinden para kazandırıyor olması cazip gelse de yürütülen soruşturmaların neticesinde şirketin faaliyetlerine son verilmesi söz konusu olabilecektir. Detay Maxinet ile ilgili tüm güncel ve doğru gelişmeleri sitemizden takip edebilir ve böylelikle dolandırılmaktan kurtulabilirsiniz.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE