Cumhurbaşkanı’nın İsteği Üzerine İkramiyeler 1.000 Liraya Çıkarıldı

AK Parti Grup Başkan Vekili olarak görev yapan Mustafa Elitaş Boydak Holding CEO’suna ikramiyelerin 1.000 liraya tamamlanması için çağrıda bulundu.

EKONOMİ 11.06.2018, 00:05
Cumhurbaşkanı’nın İsteği Üzerine İkramiyeler 1.000 Liraya Çıkarıldı

Erdoğan Rica Etti

TMFS’ye devredilen Boydak Holding daha önce yaptığı açıklama ile Kurban Bayramı’nda çalışanların 570 lira ikramiye vereceğini duyurmuştu. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan ricada bulunarak bu ikramiyenin 1.000 liraya çıkarılmasını talep etti. Bunun üzerine AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş televizyon programında Boydak Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin’e seslendi ve Erdoğan’ın ricasını iletti.

Bu ricayı bir emir olarak telakki eden Ertekin ise 1.000 liraya tamamlanacağını ifade etti. toplamda 10-12 bin civarında çalışana sahip olan İstikbal böylelikle çalışanlarını sevindirmiş olacak. Elitaş ise bu verilecek ikramiyenin özenli çalışma neticesinde bir gün içerisinde telafi edilebileceğini de ifade etti.

Alın teri ile akıl terinin buluşması ile büyümenin sağlanacağı da Elitaş’ın vurguları arasında yer aldı. Elitaş ayrıca Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Kocasinan Belediyesi’ne de seslendi ve onlardan da böyle bir güzellik beklediklerini dile getirdi. Hali hazırda bu belediyelerden herhangi bir açıklama gelmese de yeni bir düzenleme yapılabileceğini ifade edebiliriz. 24 Haziran seçimlerinin yaklaşması ile birlikte pek çok alanda çalışanlara ikramiye verilmeye başlandı. Bu konuda emekliler, memurlar, işçiler ve daha pek çok kesim unutulmadı. Ancak bunların seçimden sonra da devamlı olmaları önem arz etmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)