Cumhurbaşkanından Kritik Faiz Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan Faiz indirimi konusunda önümüzdeki dönemde çok önemli ve heyecan verici adımlar atılacağını açıkladı.

EKONOMİ 13.05.2018, 23:55
Cumhurbaşkanından Kritik Faiz Açıklaması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan İngiltere ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda faizlerle ilgili oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan Açıklamasında; ‘’ Şahsımın faiz konusundaki hassasiyetini herkes bilmektedir. Unutulmamalıdır ki faizler bir ülke için ve ülkenin gelişmesi önünde en önemli engel durumundadır. Ve üzerimizde oynan onca oyuna rağmen asla eğilmedik ve faiz lobisi karşısında dik duruşumuzu devam ettirdik. ‘’ şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ev Kredilerinde Faiz İndirimi Devam Edecek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan konuşmasının devamında; ‘’ ev kredilerinde faizlerin 0,98 e düşmesi memnuniyet verici ama bizim için asla yeterli değildir. Çünkü hedefimiz bu oranları çok daha aşağı çekmek niyetindeyiz. Bu durum sadece ev kredisi faizlerinde değil diğer faizlerde de aynı düşüşler olacaktır. Allahın izniyle 24 Hazirandan sonra başta ev kredisi faizleri olmak üzere birçok faiz türünde vatandaşlarımız oldukça memnun edecek düşüşler olacağının müjdesini verebilirim. Şuan bile 0,98 konut kredisi faizi konut piyasasında çok büyük bir hareketlenme yaşanmasını sağlamıştır.

Ayrıca hükümetimizin aldığı tedbirler ve yaptığımız toplantılar sonucu alınacak tedbirler şimdiden ekonomi üzerinde oldukça olumlu bir hava yaratmış durumdadır. Ülkemiz mali tablosu oldukça güçlüdür. Ve artık hiçbir olumsuz durum bizi geçmişteki gibi kötü bir şekilde etkileyememeğine emin olabilirsiniz. ‘’ şeklinde açıklamalarını sonlandırmıştır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)