Çiftçiye Destek Müjdesi

Başbakan Binali Yıldırım Kırşehir’de partisinin il kongresinde konuştu ve çiftçiye büyük müjdeler verdi.

EKONOMİ 07.01.2018, 21:28
Çiftçiye Destek Müjdesi

Bu kapsamda 2018 yılının çiftçi için büyük destekler içereceğini müjdeleyen Yıldırım bunlardan ikisinin mazot ve yem kalemleri olduğunu ifade etti. 

Rekora Koşuyoruz

Konuşması sırasında ülke ekonomisini de değerlendiren Başbakan Yıldırım ülkelerin her geçen gün iflas bayrağı çekmesine rağmen Türkiye’nin rekorlara koştuğunu belirtti. Bu kapsamda 3.çeyrek büyüme rakamlarını örnek gösteren Yıldırım büyümenin daha da artacağını dile getirdi.

İhracat alanında da rekora imza atıldığını belirten Yıldırım bu kapsamda 2017 yılında toplam 157 milyar dolar tutarında ihracat gerçekleştirilirken önümüzdeki yıl içerisinde bu rakamın daha da çok artacağını belirtti. Hedefin 170 milyar dolar olduğunu da ifade eden Yıldırım bunun için gerekli çalışmaları da yapacaklarını dile getirdi.

Turizmde Büyük Yükseliş

15 Temmuz darbe girişiminin ardından çok keskin bir şekilde düşüş gösteren turist sayısı 2017 yılı içerisinde yeniden toparlandı. Bu kapsamda toplam 32 milyon turist sayısına ulaşıldı. Bu rakamın her geçen gün daha da çok artırılması için gerekli çalışmaların yapıldığı da dile getirildi. 

Son olarak İran’da meydana gelen olaylara değinen Yıldırım biran evvel sükûnetin sağlanmasını istediklerini belirtti. Sadece kendi ülkemizin hukukunu değil aynı zamanda komşularımızın da hukukunu korumalıyız diyen Yıldırım dışarıdan müdahaleyi kabul edilemez buldu. İran halkını kardeş olarak nitelendiren Yıldırım oyunlara karşı uyanık olunması gerektiğini dile getirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@