Booking Geri Dönüyor

Dünyaca ünlü rezervasyon sitesi Booking geçtiğimiz sene içerisinde Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği tarafından açılan davanın neticesinde faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmıştı.

EKONOMİ 15.02.2018, 07:13
Booking Geri Dönüyor

Bu durum karşısında hükümet yetkilileri ile görüşmelere başlayan Booking sitesi yöneticileri görüşmelerin olumlu geçtiğini ifade ettiler. Bu kapsamda Booking sitesinden de geri dönüş sinyalleri gelmeye başladı. 

Eleman Aranıyor

Booking sitesinin geri dönüş yapacağına dair kuvvetli emareler ortaya çıkmaya başladı. Öyle ki son olarak Linkedin kariyer sitesinde Türkiye’de çalışacak eleman arıyor olması bu göstergeler arasında yer almaktadır. Birkaç gün önce verilen ilanda şimdiden 3 bin üzerinde görüntülenme gerçekleşti. Müşteri temsilcisi arayışı yapan Booking’in kısa süre içerisinde faaliyetlerine başlayacağı tahmin edilmektedir. 

Cezayı Ödeyecek

Booking sitesi TÜRSAB tarafından açılan davada cezayı ödemediği ifade edilmiş ve teminat mektubu vermesi istenmişti. Toplamda 500 bin liralık teminat mektubu veren Booking.com sitesinin 7 Mart tarihinde duruşması gerçekleştirilecek. 

Bu konuya ilişkin Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş tarafından da açıklamalarda bulunulmuştu. Bu açıklamalarda Booking sitesinin kısıtlama olmadan faaliyetlerine devam etmesi gerektiği ifade edilmiş ancak kontrol altında olması gerektiği de vurgulanmıştı. Sürekli bir şekilde Türk yetkililer ile temas halinde olan Booking sitesinin bu çabalarının kısa süre içerisinde netice vermesi beklenmektedir.

Eğer bu gerçekleşirse kısa süre içerisinde siteden rezervasyon işlemlerinin yapılabilmesi mümkün olacaktır. Bu da müşteriler ve şirket için son derece önemli bir gelişme olacaktır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@