Bitcoin’deki Çılgınlık Yerini Ripple’a Bırakıyor

Bitcoin, Litecoin ve Ethereum derken şimdi de Ripple. Ripple bir ay içinde %1000 artarak dikkatleri üzerine çekti.

EKONOMİ 03.01.2018, 21:58 10.01.2018, 17:31
Bitcoin’deki Çılgınlık Yerini Ripple’a Bırakıyor

Sanal para birimi Bitcoin’e yaşanan olağanüstü talep, diğer apara birimlerinin de hareketlenmesini sağladı. Bitcoinden sonra en çok tercih edilen paralar olan litecoin ve ethereum gibi para birimlerinin yanı sıra, şimdi de Ripple hareketlendi. Ripple’ın değeri son bir ay içinde 10 kattan fazla artarak sanal para meraklılarının dikkatini çekti. Ripple’daki bu yükseliş diğer rakipleri sollayarak ikinci sıraya yükselmesini sağladı.

Ripple’ın Fiyatı Ona Katladı.

Aralık ayı başında sadece 25 sent olan Ripple’ın fiyatı 2.60 doları gördü. Ripple’ın piyasa değeri 100 milyar doları aştı ve bir ayda on kattan fazla yükselmiş oldu. Bitcoin şu anda 15 bin dolar seviyelerinde ve piyasa değeri ise 250 milyar dolar seviyelerinde.

Ripple’ın Bitcoin’e göre en büyük farkı tek bir şirketin kontrolü altında olması. Bu durum kullanıcılarına bir nebze daha güven veriyor. Ripple’ın sahibi olan san Fransisco merkezli şirketin tüm ortakları milyarder oldu.

Ripple’ın Avantajları

Ripple 2012 yılında piyasaya sürülen bir para birimidir. Bu para biriminin diğer yasal bankalarla bağlantıları olması bu para birimini daha güvenli hale getiriyor. Bu avantaja birde Japonya ve Güney Kore’den Ripple teknolojisine uyum sağlanacağı açıklaması gelince Ripple birden yükseliş gösterdi.

Blockchain Momentum Araştırma Bölüm Başkanı Stephen Powaga Ripple gibi bazı sanal para birimlerinde düşük komisyon uygulanmasının da  bunları daha cazip hale getirdiğini ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@