Bitcoin 9 Bin Dolar Sınırını Test Ediyor

Sanal para birimleri uzun süren düşüş ve duraklamanın ardından tekrar hareketlenerek değer kazanmaya başladılar.

EKONOMİ 23.04.2018, 19:05
Bitcoin 9 Bin Dolar Sınırını Test Ediyor

Başta Bitcoin olmak üzere birçok kripto para birimi son zamanlarda oldukça hareketli günler geçirmektedir. Geçtiğimiz aylarda sanala paralardaki önlenemez yükselişler tüm dünya gündemini oldukça meşgul etmişti. Hatta birçok kişi sanal paralarının gelecekte tek geçerli para birimi olacağını ve tüm dünyanın bu sanal paraları kullanacağını bile iddia etmişti. Hatta başta Venezüella olmak üzere kendi sanal parasını çıkaran ülkeler bile olmuştu.

Ama bu durum ülkelerde arka arkaya gelen olumsuz ve kısıtlayıcı haberlerle rüzgâr tersine dönmüş ve bu sanal paralar oldukça büyük oranlarda değer kaybına uğramıştı. Hatta bu paralara yatırım yapan birçok kişi büyük oranlarda zarar ederek oldukça zor durumda kalmışlardı. Başta Çin ve Rusya olmak üzere güçlü devletler adeta savaş açarak bu sanal paraların popülerliğine oldukça büyük darbe vurmuşlardı.

Bitcoin Tekrar 9 Bin Dolar Sınırında
Ama aradan geçen zamanda ülkelerde yaşanan kriz ve siyasi olaylar neticesinde insanlar ekonomilere olan güvenlerini tekrar kaybetmeye başladılar. Özellikle Rusya ve ABD arasındaki gerilim insanları oldukça tedirgin etmeye yetti bile. Bunu neticesinde insanlar sığınacakları güvenli liman olarak kripto paraları görmesi sonucu son bir ayda ciddi bir toparlanma gösteren sanal paralar ve özellikle Bitcoin tekrar 9 bin dolar sınırına dayanarak yatırımcılarının yüzünü güldürmüş durumdadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)