BİM Ambargo Kararına Uydu, İphone 6 Satışını Durdu

17 Ağustos’ta BİM marketlerde satışa sunulacak olan iPhone 6 boykot çağrısı sonrası satıştan kaldırıldı.

EKONOMİ 15.08.2018, 23:57
BİM Ambargo Kararına Uydu, İphone 6 Satışını Durdu

BİM Aktüel’de İphone Olmayacak

BİM aktüel ürünler adı altında pek çok tüketim mallarını piyasa fiyatının altında sunmaya çalışıyor. Seçilen ürünler her hafta yayınlanan afiş ev broşürlerle tanıtılıyor. 17 Ağustos tarihli aktüel ürün katalogunda ise önceden alınan karar ile BİM iPhone 6 satışa sunacaktı. Ancak ABD ile yaşanan kriz bu durumu etkiledi.

Dün ABD teknoloji ürünlerine ambargo konulduğu ve boykot edilmesi çağrısı yapılmıştı. Bunun üzerine gözler Türkiye’den çokça talep gören Apple ürünlerine çevrildi. Apple bir elektronik cihazdan çok daha fazlasını sunması ve bir statü göstergesi olmasıyla ülkemizde büyük rağbet görüyor. Bu sebeple pek çok vatandaş BİM stoklarına girecek olan uygun fiyatlı iPhone cihazları bekliyordu.

İphone 6 Satışı Durduruldu

ABD’ye karşı alınan bu boykot kararına BİM marketler sessiz kalmadı. 17 Ağustos tarihinde BİM marketlerde yerini alacak olan iPhone 6 32 GB ürünü 1.889,00 TL fiyatıyla tüketiciyle buluşacaktı. Alınan yeni kararla BİM bu ürünün satışını durdurdu.

BİM mağazaları bu durumu müşterilerine duyurmak için ilan hazırladı. BİM marketler kapılarında, camlarında "Sayın müşterilerimiz, 17.08.2018 tarihinde afişimizde bulunan telefon iPhone 6 ürünümüzün satışı durdurulmuştur. Anlayışınız için teşekkür ederiz” yazılı ilanlar asarak durumu müşterilere ilan etti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)