Benzine ikici büyük indirim

Bu gece yarısından itibaren benzin litre fiyatında 51 kuruş indirime gidilecektir.

EKONOMİ 14.03.2020, 10:30
Benzine ikici büyük indirim

Motorinden Daha Ucuz Oldu

Küresel piyasalardaki fiyatlardan ötürü petrol fiyatları düşmüştü. Bu düşüşe akaryakıt fiyatlarına da etki etmiş ve 10 Mart’ta indirim yapılmıştı. Bu indirimler pompaya da yansımıştı. Benzinde 60 kuruş, motorinde 56 kuruş düşüş yakalandı. Son gelişmelerle benzinin litresi 1,1 lira düştü. 

İndirimlerden önce Ankara’da 6,13 lira olan benzin 5,62 liraya düştü. İzmir’de de benzer bir tablo yaşandı. İstanbul’da ise 6,04’den 5,53 liraya düştü. Bu indirimler ile birlikte benzinin litre fiyatı motorinin altına düşmüş oldu. 

İndirim 1 Lirayı Geçti

Benzin ve motorine üst üste gelen indirimler ile toplam indirim tutarı 1 lirayı geçti. Bunun en temel nedenlerinden birisi ise üst üste gelen petrol üretimi açıklamaları oldu. Rusya, Suudi Arabistan ve ABD’nin petrol üretimlerini artıracak olması fiyatların düşmesine neden oldu. Bu da benzin fiyatlarının düşmesine neden oldu. Öyle ki petrol fiyatlarında yaşanan düşüş tarihi seviyelere ulaştı.

İndirimin devam edip etmeyeceği ise bilinmiyor. Eğer küresel çapta yaşanan gelişmeler devam ederse fiyatlarda düşüş yaşanmaya devam edecektir. Olası indirim haberlerini internet sayfamızdan takip edebilirsiniz. Konu ile ilgili yetkililerden açıklamalar gelmeye de devam edecektir. Araçlarını fullemek isteyenlerin gece yarısını beklemeleri gerekmektedir. Böylelikle 50 liraya varan tasarruf sağlanması mümkün olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)