Benzin ve Motorinde İndirim

Uluslar arası piyasalarda yaşanan gelişmelere bağlı olarak benzin ve motorin fiyatlarında indirim kararı alındı.

EKONOMİ 14.05.2020, 20:50 22.06.2020, 20:53
Benzin ve Motorinde İndirim

Güncel Fiyatlar 

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) yetkililerden edinilen bilgilere göre benzin ve motorine bu geceden itibaren geçerli olacak şekilde indirim gelecek. Benzine kuruş indirim gelecekken motorine 12 kuruş indirim yapılacak. 

İndirimler sonrasında Ankara’da benzin fiytatlarının ortalama 5,61’den 5,54 seviyelerine düşmesi bekleniyor. Motorinde ise 5,36’dan 5,24’e kadar düşüş gerçekleşecek. İstanbul’da ise benzinin ortalama fiyatı 5,47 seviyesinden 5,40 seviyesine düşecek. Motorin fiyatları ise 5,28 liradan 5,16 seviyesine inecek. 

Benzin ve motorin fiyatlarında firmalara göre değişiklik gözlemlenmektedir. Bu durum serbest piyasa kuralları uyarınca gerçekleşmektedir. Tavan fiyat sınırının aşılmaması kaydıyla fiyatlar serbest olarak belirlenmektedir. Dolar ve uluslar arası piyasadaki petrol fiyatlarına bağlı olarak fiyatlarda yeni güncellemeler yapılmaktadır. Konu ile ilgili EPGİS tarafından düzenli olarak açıklama yapılacaktır. 

LPG’de İndirim Yok 

Benzin ve motorin fiyatlarına indirim gelirken LPG fiyatlarında herhangi bir değişiklik yaşanmayacak. LPG’li araç kullanan vatandaşlar ise LPG’nin de bir petrol türevi olduğunu ve fiyatında indirime gidilmesi gerektiğini ifade ediyorlar.

Ancak hali hazırda herhangi bir indirim planlamasının olmadığını ifade edebiliriz. Ancak yeni gelişmeler yaşandıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Sokağa çıkma yasağı öncesi benzin ve motorindeki indirimi bekleyen vatandaşlar gece yarısında depolarını tamamen doldurmayı amaçlıyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)