Belediyede En Düşük Ücret 4.500 Lira Oldu

Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesine göre en düşük işçi ücreti 4.500 lira olarak belirlendi.

EKONOMİ 10.03.2019, 22:30
Belediyede En Düşük Ücret 4.500 Lira Oldu

%26 Zam Verildi 
Aydın Büyükşehir Belediyesi Belediye İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı. İmza töreni belediye binasının önünde düzenlendi. Toplam 454 işçisi olan belediyede en düşük ücret 4.500 lira seviyesine yükseldi. Yapılan zamların ortalaması %26 olarak tayin edildi. İşçiler verilen bu zam oranlarından memnun olduklarını ifade ettiler. 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapan ve 31 Mart seçimlerinde yeniden aday olan Özlem Çerçioğlu, yapılan büyük hizmetleri tek başına yapmadığını belediye personellerine müteşekkir olduğunu ifade etti. Sosyal belediyecilik anlayışını benimsediklerini belirten Çerçioğlu, seçimde farkla kazanmak istediklerini ifade etti. 

Belediye çalışanlarına sadece maaşlarında zam yapılmadı. Aynı zamanda yan haklarına da zamlar yapıldı. Bu sayede çalışanlar ceplerinden daha az para harcayarak daha yüksek bir geçim ücreti alabilecek. Verilen zamlar karşısında memnun olan belediye çalışanları maaşlarının enflasyon karşısında ezilmesinin de önüne geçilmiş oldu. 

Belediyede en yüksek maaş ise 8 bin 500 lira seviyesinde gerçekleşti. Verilen bu zam miktarlarının diğer belediyeler için de örnek teşkil etmesi isteniyor. Ancak bu sayede belediyenin iyi bir hizmet sunması mümkün olabilmektedir. Diğer belediyeler de toplu sözleşme ile belirli oranlarda zam yapmaya devam ediyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)