Bedelliler Askere Gidecek Ama Hala Bedelli Kredisi Gelmedi

Bedelli askerlik yapmak isteyen kişiler bankaların yolunu tuttuklarında büyük hayal kırıklığı yaşadılar.

Bedelliler Askere Gidecek Ama Hala Bedelli Kredisi Gelmedi

Celp Dönemleri Bile Belli ama Kredi Ortada Yok

Bedelli askerlik düzenlemesinin yapılması ile birlikte bedelli askerlik kredisi vaatleri de gündeme geldi. Kamu bankalarının uygun fiyata kredi vermesi için düzenleme yapılacağı belirtildi. Kimisi bedelli başvurusunu yaptı ve ödeme yapmak için kredi kullanmaya çalışıyor, kimisi de başvuru yapmak için kredi alabilmeyi umut ediyor. Ancak kamu bankalarında bu yönde bir çalışma olmaması tepki topladı.

Kamu bankaları halen bedelli kredisi için çalışma başlatmadı ve kredi faizleri ise son derece yüksek seyrediyor. Bedelli için kredi kullanmak zorunda olan vatandaşlar sosyal medyadan yetkililere durumu bildirmeye çalıştı ve isyan etti. Bedelli askerlikten beklenen gelirin sağlanması için daha çok vatandaşın bu uygulamadan yararlanması gerekiyor.

Bedelli Askerlik Kredisi Yok, İhtiyaç Kredisi Verelim

Geçtiğimiz günlerde sadece bir kamu bankası bedelli askerlik kredisi veriyordu ki fiyat güncellemesi adı altında kredi kaldırıldı. Diğer kamu bankaları ise bedelli askerlik kredisi kullanmak isteyenlere ihtiyaç kredisi vermeyi teklif ediyor.

İhtiyaç kredisi faiz oranları kamu bankalarında yüzde 1,85'den başlıyor. Özel bankalarda ise faizler yüzde 2,50-3 civarında seyrediyor. Üstelik özel bankalardan kredi kullanırken hayat sigortası, kredi tahsis ücreti, kredi kartı kullandırma ve otomatik ödeme talimatı verme gibi artlar zorunlu tutulabiliyor.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE