Bedellide 25 Yaş, 15 Bin TL ve 25 Gün Askerlik Şartları Olacak

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği bedelli askerlik konusunda AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan beklenen açıklamayı yaptı.

EKONOMİ 17.07.2018, 23:03
Bedellide 25 Yaş, 15 Bin TL ve 25 Gün Askerlik Şartları Olacak

25 Gün Askerlik Detayı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan bugün basına yaptığı açıklamalarla detayları aktardı. Bedelli askerlik düzenlemesinin bugün Meclis Başkanlığına sunulacağını söyleyen Turan, 5 milyon asker adayının beklediği ayrıntıları da paylaştı. 2018 bedelli askerlik şartları 25 yaş, 15 bin TL bedel ve 25 gün askerlik şartı olduğunu açıkladı. Bedelli askerlik yapanların ayrıca 25 gün askerlik yapması gündemde olmayan ve beklenmeyen bir detaydı.

Bedelli teklifi genel kurulda değerlendirilecek ve uygun bulunursa yasalaşacak. AK Parti kanadından kesin açıklama yapılarak iddialara son verildi. Yaş şartının kimleri kapsayacağı ise merak konusu.

Torba Yasaya Eklenecek

Daha önce Bülent Turan bedelli askerliğin Ekim ayında meclise sunulacağını söylemişti. Bugün ise torba yasanın gündeme gelmesi ile ona eklemeye karar verdiklerini ifade etti. Hazır olan kanunun bugün içerisinde meclise sunulacağını söyleyen Bülent Turan, daha sonra plan bütçeye gönderileceğini söyledi. Komisyon aşamaları bu hafta biterse, haftaya da yasa tamamlanacaktır dedi.

Turan, bedelli askerlik düzenlemesinin profesyonel askerliğe geçişin ilk adımı olmasını istediklerini belirtti. Bugün 5 milyondan fazla asker adayının bedelli askerlik müjdesini beklediğini söyleyen Turan, yığılmayı bedelli askerlikle eriteceklerini ifade etti. Basın aracılığıyla tüm vatandaşlara bedelli askerlik müjdesini verdi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)