Bedelli Şartları Neler Olacak?

Gençlerin merakla beklediği bedelli askerlik şartları kamuoyunda ve kulislerde konuşulmaya devam ediyor.

EKONOMİ 08.06.2018, 16:48
Bedelli Şartları Neler Olacak?

İşte Konuşulan O Şartlar

En merak edilen hususlardan birisi bedelli askerlik fiyatı olmaktadır. Bu kapsamda henüz net bir açıklama yapılmamış olsa da 20-25 bin arasında bir fiyata bedelli askerliğin çıkması bekleniyor. Zira 2011 yılında 30 bin 2014 yılında ise 18 bin liraya bedelli askerlik düzenlemesi çıkmıştı.

Bir diğer önemli hususlardan birisi de yaş konusu. Mümkün olabildiğince fazla kimsenin bu imkânlardan istifade edebilmesi için yaşın geriye çekilmesi önem arz ediyor. Her ne kadar 28 yaş ve üzeri kimseleri kapsayacağı tahmin edilse de 25 yaş olması için büyük çaba sarf ediliyor.

Ne Zaman Çıkarılacak?

Bedelli askerlik tartışmaları tüm hızıyla devam ederken bu konuda net bir tarih verilmedi. Ancak hükümet seçim sonrasını işaret etti. Seçimden sonra kabinelerin oluşturulması ve çalışmaların yerli yerine oturmasının ardından bedelli askerliğin gündeme gelmesi bekleniyor. Bunun ardından da temmuz ağustos ayları gibi düzenlemeler meclisten geçirilecek. Dolayısıyla 2018 yılı sona ermeden bedelli askerlikten faydalanmak isteyenlerin faydalanabileceğini ifade etmek gerekir.

Ayrıca hali hazırda Kandil’e operasyon düzenleniyor olsa da yine de engellenemeyen bir bedelli isteği devam ediyor. Bu konuda daha önce şehitlere saygı mesajları verilmişti. Bu konunun seçim sonrasında yeniden gündeme gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)