Bedelli Askerlikte 27 Yaş, 20 Bin TL İddiası

Medyada kulis bilgilerinden öğrenildiğine göre bedelli askerliğin 27 yaş üstüne ve 20 bin TL karşılığında çıkacağı ileri sürüldü.

EKONOMİ 16.07.2018, 23:34
Bedelli Askerlikte 27 Yaş, 20 Bin TL İddiası

Yaş 27, Bedel 20 Bin TL

Bazı yayın organları kulis bilgilerinden öğrenildiğine göre bedelli askerliğin ayrıntılarını paylaştı. Uzun süredir 5 milyondan fazla kişinin yakından takip ettiği bedelli askerlik tartışmaları devam ediyor. 25 yaş, 15 bin TL iddialarının yerini şimdi de yeni bir iddia aldı. Basında yer aldığına göre meclise sunulacak olan düzenlemede en az 27 yaş ve 20 bin TL bedel şartı aranacak. Bu iddiaya göre Ekim 1991 ve öncesinde doğanlar bedelli askerlik fırsatından yararlanabilecek.

Bedelli Ekim’de Çıkacak

Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bedelli askerlik düzenlemesinin yapılabileceğini duyurmuştu. OHAL kararnamelerinde bedelli askerlikle ilgili bir düzenleme yer almayacak.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ise bedelli askerlik düzenlemesinin meclisin açılması ile gündeme geleceğini duyurdu. 27 yaş ve 20 bin TL düzenlemesinin ise gerçek olmadığını söyledi. İçeriği ilgili olarak ilgili bakanlığın çalışma yapacağını ve Ekim ayında bedellinin meclise geleceğini söyledi. Erdoğan’ın bedelli askerliğin bir ihtiyaç olduğu sözlerini hatırlatan Bülent Turan bu konunun meclisin öncelikli gündemi olacağını ifade etti.

Yüz binlerce kişinin yararlanacağı düzenlemenin ayrıntıları ile ilgili iddialar olsa da düzenleme henüz belli değil.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)