Bayramdan Önce Ödenmesi Gereken Ek Ders Ücretleri, Öğretmenleri Mağdur Etti

31 Mayıs’a kadar ödenmesi gereken ek ders ücretleri halen ödenmeyince öğretmenler mağdur oldu.

EKONOMİ 06.06.2019, 07:53
Bayramdan Önce Ödenmesi Gereken Ek Ders Ücretleri, Öğretmenleri Mağdur Etti

31 Mayıs’a Kadar Ödenmeliydi
Öğretmenlerin ek ders ücretleri her ayın başında ödeniyordu. Bayram tatili Cumhurbaşkanlığı kararı ile 9 güne çıkarıldı. Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü 13:00’te başladı ve 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecek. Öğretmenlerin ek ders ödemeleri de bayram tatiline denk geliyor. Öğretmenler ile birlikte ödemeyi yapacak olan yöneticiler de izinli olacaktır. Bu sebeple Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin bu durumda mağdur olmaması için il-ilçe yöneticilerine resmi yazı gönderdi. Bu yazı ile Mayıs ayına ait ek ders ücretlerinin hesaplanarak 31 Mayıs 2019 tarihine kadar ödenmesi istendi. Böylece öğretmenler bayramdan önce ek ders ücretlerini alarak bayram giderlerini karşılayabilecekti. 

Yöneticilerin Mayıs ayına ait ek ders ücretlerine ilişkin gerekli veri giriş işlemini yapmaları için sistem 27 Mayıs’ta açıldı. Böylece ek ders ücretleri en geç 31 Mayıs’a kadar ödenmelidir. 

Bazı Yöneticiler Mağduriyete Sebep Oldu
Bazı il ve ilçelerdeki yöneticiler MEB’in talimatlarına rağmen gerekli işlemleri yapmakta ihmalkar davranmıştır. İşlemlerin belirtilen tarihlerde yapılmaması sebebiyle pek çok öğretmenin ek ders ücretleri ödenmemiştir. Araya da bayram tatili girince ek ders ücreti ödemeleri Haziran ortalarına kadar kalacaktır. Öğretmenler bayrama eli boş girerek mağdur olmuştur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Çerkes 2 yıl önce
Öğretmene verilmeyen değer
Bugün herhaliyle toplumdan çıkıyor
Fatma sarı 2 yıl önce
İş arıyorum bankada çayçılık veya şirkete aşcılk