Bayram Öncesi Emekli Olanlar Da Bayram İkramiyesinden Yararlanacak

Emeklilerin yüzünü güldüren bayram ikramiyesi ile ilgili haberler netlik kazanmaya başladı. Bayram öncesi emekli olanlarından da ikramiyeden yararlanması sağlandı.

EKONOMİ 14.05.2018, 17:00
Bayram Öncesi Emekli Olanlar Da Bayram İkramiyesinden Yararlanacak

Dini Bayramlar Öncesi Biner Lira İkramiye

Türkiye’deki sayısı 12 milyona ulaşan emekliler için sevindirici haber geldi. Emeklilerin dini bayramlardan önce biner lira alacakları bayram ikramiyesinde netlik oluştu. Tüm ayrıntılar Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandı.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından müjdelenen bayram ikramiyesi her iki dini bayramı da kapsamaktadır. Her iki dini bayram öncesi biner lira olmak üzere emeklilere yılda iki bin lira bayram ikramiyesi verilecektir. Üstelik bu düzenlemeden bayram öncesi emekli olanlar da yararlanacaktır.

Miktar Maaşa Göre Değişmeyecek

Emeklilerden verilecek olan bayram ikramiyesinin maaşlara göre verilmeyeceği de gündeme geldi. Buna göre her maaş grubu için de biner lira ikramiye verilecektir. Bayram ikramiyesi konusunda maaşın tutarı önemsenmeyecektir.

Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde biner lira ödenecek bu ikramiyeler ise hiçbir kesintiye uğramayacak ve haciz işlemlerine tutulmayacaktır. Üstelik teklifte geçen her yıl ifadesi nedeni ile emekliler her yıl bu ikramiyeyi alacaktır.

Emekli Dul ve Yetimleri De İkramiyeden Yararlanacak

Başbakan tarafından bildirilen düzenlemeden emekli dul ve yetimleri de yararlanacaktır. Ödemeler ise emekli dul ve yetimlerinin aldığı maaş hisselerine göre yapılacaktır. Emekliye bayram ikramiyesi tüm emeklilerin yüzünü güldürmeyi sağlamıştır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
saleh gök 3 yıl önce
Allah devletimize zarar zeval vermesin