Bankalar Emekli Promosyonlarını 700 Liraya Kadar Yükseltti

Geçtiğimiz yıllar içerisinde emekli maaşına da promosyon vermeye başlayan bankalar promosyon miktarlarını artırdı.

EKONOMİ 21.04.2019, 21:45
Bankalar Emekli Promosyonlarını 700 Liraya Kadar Yükseltti

700 Liraya Kadar Çıktı
Bankalar geçtiğimiz 2 yıl içerisinde emeklilere promosyon vermeye başladı. Promosyon miktarları 300 lira ile 450 lira arasında değişiyordu. Bu miktarlar emeklilerin aldıkları maaşlara göre değişiklik gösteriyordu. Ayrıca otomatik ödeme talimatı verenlerin promosyonları da artmaktadır.

2019 yılında ise bazı bankalar emekli maaşlarını kendilerinde toplamak amacıyla promosyon miktarını artırdı. Buna göre bir özel banka 700 liraya kadar promosyon verme kararı aldı.

Ayrıca bankaya emekli kimseleri getiren kimselere de promosyon verilecek. Böylelikle tavsiye edenler de teşvik edilmiş oluyor. Ancak bu sözleşmeyi imzalayanların 3 yıl boyunca emekli maaşını aynı bankadan almaları gerekmektedir. Promosyonun yanı sıra ücretsiz EFT, bankada sıra beklememe gibi birtakım ayrıcalıklar da emeklilere tanınıyor.

Emekli vatandaşlarımız tüm bu imkanları birlikte değerlendirerek kararlarını vermelidir. Ancak banka değiştirme konusuna dikkat etmelidirler. Aksi takdirde aldıkları promosyonu geri ödemek zorunda kalacaklardır. 

Promosyonlar emeklilere 3 yılda bir olsa da ek gelir sağlama imkanı sunuyor. Böylelikle dar gelirli emeklilerimiz kendilerini idare etme imkanına kavuşuyor. Zaman geçtikçe rekabet daha da çok artacak ve bankaların verdikleri ikramiyeler de artacaktır. Dolayısıyla tüm bankalardan teklif almak en isabetlisi olacaktır. Aksi takdirde yüksek kazançtan zarar etmek söz konusu olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)