Bakan Zeybekci: Yakın Zamanda Ekonomide Rahatlama Olacak

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci hali hazırda piyasalarda sıkıntıların olduğunu ancak seçimden önce bir rahatlama olacağını ifade etti.

EKONOMİ 27.05.2018, 21:15
Bakan Zeybekci: Yakın Zamanda Ekonomide Rahatlama Olacak

Ekonomiye Güvenmeliyiz

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ülke ekonomimize güvenmemiz gerektiğini ifade etti. 15 Temmuz darbe girişimine maruz kalmamıza rağmen ülke ekonomimizin güçlü bir şekilde yoluna devam ettiğini ifade eden Bakan Zeybekci, son zamanlarda da birtakım manipulatif girişimlerin olduğuna dikkat çekti.

Tüm bu girişimlere rağmen ülkemizin ekonomik büyüme, cari açığı ve işsizliği azaltma gibi ekonomik göstergelerde dünyada ilk 3 içerisinde olduğunu belirtti. İhracat rakamlarının iki dönem üst üste çift haneli büyüme rakamları elde etmesinin de bir hayli önemli olduğuna değindi.

Bazı Çevreler Saldırıya Geçti

Döviz kurunda yaşanan dalgalanmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Zeybekci bunun kasıtlı yapıldığını ima etti. Birtakım çevrelerin Erdoğan’ı hedef alarak saldırıya geçtiklerini belirtti. Ancak bunda başarılı olamayacaklarını dile getiren Bakan Zeybekci ekonomimize güvenmeye devam etmeliyiz dedi.

Bazı kesimlerin yüzde 7 binlik faiz oranlarını özlediklerini söyleyen Bakan Zeybekci bunun söz konusu olmadığını ifade etti. Bakan Zeybekci tüm İslam coğrafyasının gözlerinin Türkiye üzerinde olduğunu ifade ederek güvensizlik sorununu ortadan kaldırmamız gerektiğini ifade etti. Bu kapsamda bu tür kirli emellere sahip olanların ise başarılı olamayacaklarını ifade etti. Bakan Zeybekci seçimlerden önce sorunların çözüleceğini ve rahatlama yaşanacağını belirtti.

Yorumlar (0)