Askere Yemek Verecek Firma Belli Oldu

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli Orduya Yıldız Holding bünyesindeki Kerevitaş'ın ihaleyi aldığını açıkladı

EKONOMİ 03.01.2018, 18:43 10.01.2018, 17:31
Askere Yemek Verecek Firma Belli Oldu

Milli Savunma Bakanı Orduya yemek temini ihalesini Kervitaş firmasının aldığını açıkladı. Bakanın açıklamalarından sonra yıldız holding bünyesindeki Kervitaş hisseleri yüzde 9 arttı. Bakan ayrıca süt ihalesinin de Pınar Süt'ün aldığını açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, kışlalardaki asker zehirlenmeleri nedeniyle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile yapılan protokole ilişkin, "2018 yılından itibaren et ve et mamullerini Et ve Süt Kurumu'ndan yıllık 510 milyon TL'ye alacağız" dedi.

Kerevitaş firması borsda işlem gören bir işletme, Kerevitaş hisselerinin % 46.1 Yıldız Holding, yüzde 10,34 Ufuk Yatırım, yüzde 9.98 Murat Ülker, yüzde8,13 Ahsen Özokur, yüzde 7,3 Trade Türk Gıda, yüzde 18,03 halka açık.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli: TSK'da organik gıda tüketimine yönelik uygulama başlattıklarını, bu kapsamda doğu, güneydoğu bölgelerinde birliklere organik süt ve yumurta alınacağını bildirdi. son zamanlarda gıda zehirlenmeleri vakalarının artmasıyla bu alanda düzenleme ihtiyacı doğduğunu söyledi.

Bakan; Bir ürünü piyasaya bir marka adı altında üreten piyasaya süren firmaları davet ediyoruz. peynir, süt, yumurta gibi ürünler kamu kurumları tarafında üretilmiyor piyasadan temin etmek durumundayız.
Alım yaparken raflarda ürünü olan firmaları çağırıyoruz bunların sayısı belli. İhaleyi bu firmalar arasında yapıyoruz.

Organik Süt konusunda 11 firma bu işle ilgileniyor. Bunların 3'ü ihaleye girdi en düşük fiyatı veren Pınar Süt oldu.


 

Yorumlar (0)