Asgari Ücretle İlgili Olarak Çalışanlardan Teklif Var!

Asgari ücret, pek çok işçiyi merak eden konulardan biri olarak ön plana çıkıyor. Hem kamu da ki çalışanlar olsun hem de özel sektörde çalışanlar olsun asgari ücretin ne kadar olacağını da merak ediyor.

EKONOMİ 26.11.2019, 20:27
Asgari Ücretle İlgili Olarak Çalışanlardan Teklif Var!

En son yapılan asgari ücretle ilgili olarak düzenlemeye bakıldığı zaman da asgari ücret 2020 olarak belirlenmişti. Ülkenin bazı kritik şartları, beraberinde gelen zam olayları çalışanlarında doğal olarak beklentisini daha da fazla arttırmaya neden olmaya başladı. Türk-İş, yaptığı araştırma sonucuna bağlı olarak da bir açıklama yapmış oldu.

Yapılan açıklama da olması gereken asgari ücret tutarının ise 2526 TL olduğunu söyledi. 2 Aralıkta asgari ücretle ilgili olarak görüşmeler yapılmaya da devam edilecek. Asgari ücretle ilgili olarak netleşecek olan karar da fazlasıyla merak konusu olmaya neden oluyor. Sendikalar tarafından da talep edilecek olan ücretler bir bir artık yansımaya başladı denebilir. Her kafadan şu aralar farklı farklı sesler çıkmaya başladı.

Türk İş Olması Gereken Rakamı Açıkladı 

Türk-İş, asgari ücretle ilgili olarak bir araştırma başlatmış oldu. Yapmış olduğu açıklamayla birlikte 2020 yılı itibariyle alınması gereken maaşın ise 2 bin 526 lira olması gerektiğinin altını çizdi. Türk İş tarafından belirlenen bu rakam 2020 senesi itibariyle olur mu olmaz mı henüz bilinmiyor. Sendika tarafından belirlenen bu rakam da açlık ve yoksulluk gibi faktörlerde göz önünde tutulıyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@