Artık Sıfır Kilometre Fiat Linea Satılmayacak

Tofaş tarafından 2017 yılından beri üretilen Linea, bugüne kadar pek çok satış rekorları kırdı. 2018 Yılında satışlar kalkıyor.

EKONOMİ 28.12.2017, 16:43
Artık Sıfır Kilometre Fiat Linea Satılmayacak

Vatandaşın da ilgi gösterdiği bu modele en çok taksiciler ve filolar ilgi gösterdi. 10 yıldır üretilen Fiat Linea artık tüketiciye veda ediyor.

Linea Efsanesi Sona Eriyor
Üretime başlandığı 2007 yılından beri en çok satan modeller arasında yer alan Fiat Linea, artık üretimini durduruyor. Tofaş tarafından üretilen araç hem fiyatının uygun olması, hem de donanımlarıyla sürücüleri etkiliyordu.  Tofaş’a ait Bursa fabrikasında üretilen son Fiat Linea da bugün banttan indirildi. Bu fabrikadan artık yeni Linealar çıkmayacak. Motorunun ekonomik olması ve sorunsuz çalışması ile kullanıcıyı sevindiren bu araçlar, artık yalnızca ikinci el olarak alınıp satılabilecek. Sıfır kilometre otomobiller artık Türkiye'de üretilmeyecek. 

Taksiciler Duruma Üzgün
2008 yılında AutoBest ödülünü alan bu araç, taksiciler için vazgeçilmez bir modeldi. Üretime başladığı ilk günden bu yana yılda 60 bin adet üretilen bu araç, 2012 yılında  yapılan yenileme operasyonuyla satış rakamlarını güncel tuttu. Taksiciler kadar filolar da bu araca ilgi duyuyordu. Üretimde olduğu 10 yıl boyunca 500 binden fazla Linea satıldı. Ancak Tofaş'ın Egea üretimini arttırmak amacı nedeniyle Linea modeli üretimden kaldırdı. Bundan sonra Linea’lar Arjantin'deki fabrikada Cronos adı ile üretilecek. Türkiye’deki kullanıcılar ise artık ikinci el Linea modellerini tercih edecek.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@