Artık Marketlerde De Tanzim Satış Yapılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, artık belirli marketlerde tanzim satış ürünlerinin satışa çıkarılacağını belirtti.

EKONOMİ 27.03.2019, 15:40
Artık Marketlerde De Tanzim Satış Yapılacak

5 Markette Satılacak
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tanzim satış noktaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından zincir marketlere ürün sağlanarak satışa devam edilecek. Migros, Carrefoursa, A101, Şok ve BİM marketlerinin şubelerinde bu ürünlere yer verilecek. Toplamda 16 bin şubede satış gerçekleşecek. Bu şubeler Ankara, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Samsun, Gaziantep ve Trabzon illerinde bulunuyor. Şimdiye kadar 110 noktada gerçeklesen tanzim satışlar, artık 16 bin şubede bulunacak. Vatandaşın tanzim satış ürünlerine ulaşması kolaylaşacak. Tanzim satışlarda daha çok ürün satılabilecek.

Tanzim satışlarının marketlerde yapılmaya başlanması ile tüketicinin ucuz meyve ve sebzeye ulaşımı kolaylaşacak. Vatandaş uygun fiyatlı ürün talep edeceği için diğer marketlerin fiyatlarını aşağı çekmesi hedeflenecek. Böylece hızla yükselen ve fahiş fiyatlara ulaşan sebze ve meyve fiyatları bir nebze olsun aşağı çekilebilecek.

Zeytine Destek
Ülkemiz zeytin ve zeytinyağı üretiminde dünyada önde geliyor. Özellikle Manisa yüksek oranda tedarik sağlıyor. Devlet tarafından zeytinyağı için 80 kuruş prim veriliyordu. Bundan sonra tane zeytin de kapsama alınacak. 15-25 kuruş arasında destek verilmesi planlanıyor. Çalışma henüz netleşmedi ve uygulaya ne zaman geçeceği belli değil. Ancak bundan sonra Egeli üreticilerin zeytin üretimi için de teşvik sağlanacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)