Annelere 400 TL Verilecek

Karabük Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Coşkun Güven tarafından yapılan açıklamada küçük çocuğu olup da çalışan annelere 400 TL bakım desteği verileceğini açıkladı.

Annelere 400 TL Verilecek

Ülkemizde issizliğin önüne geçilmesi ve kadınların daha çok iş gücüne katılmasına yönelik çalışmalar devlet politikası olarak devam etmek de ve bu amaçla her türlü maddi ve manevi desteğin sağlanması planlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda İŞKUR bünyesinde gerçekleştirilen proje neticesinde küçük çocuk sahibi olan ve çalışan annelere destek amaçlı 400 TL verilmesi planlanmaktadır.

Müracaatlar İŞKUR Üzerinden 

Gerçekleştirilecek proje ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven; ‘’ Kurumuzu tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında uygulamaya konulan bakım desteğinin, kadınların iş hayatında varlıklarının daha rahat şartlarda devam ettirebilmesini amaçlamaktayız. Sunduğumuz bu destek kapsamında çalışan annelerin 2-5 yaş arasındaki çocuğunun kreşe veya gündüz bakımevine devam etmesi halinde, kurs veya program süresince aylık 400 TL bakım desteği verilecektir. Amacımız annelerimizin çalışırken maddi anlamda desteklenerek onları bu yünde motive etmektir’’ eklinde açıklamalarda bulunmuştur.

İŞKUR tarafından gerçekleştirilecek bu projeden yararlanmak isteyen annelerin yapması gereken ise, çocuklarına ait nüfus cüzdanıyla, kreş ve gündüz bakımevi faturası ve proje kapsamında istenen diğer belgelerle birlikte kurs programı düzenleyen Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne veya hizmet merkezlerine bizzat müracaat etmesi gerekmektedir.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE