Altında Yeni Rekorlar Gelmeye Devam Ediyor

Koronavirüs salgını sonrasında hızla yükselişe geçen altında yeni rekorlar gelmeye devam ediyor.

EKONOMİ 07.05.2020, 10:28 22.06.2020, 21:40
Altında Yeni Rekorlar Gelmeye Devam Ediyor

Gram Altın 392,9 Seviyesini Gördü

Güvenilir liman olarak kabul edilen altının gram fiyatı 392,9 seviyesine ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırmış oldu. Sonrasında bir miktar düşen gram altın fiyatı 392,3 seviyelerinde işlem gördü. Çeyrek altın fiyatı 644 lira seviyesine yükselirken cumhuriyet altını 2628 lira seviyesine çıktı. Koronavirüs karşısında normalleşmenin başlamasına karşın altın fiyatlarının neden yükselmeye devam ettiği merak ediliyor. Uzmanlar bunun gerekçesini doların yükselmesine bağlıyor. 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yabancı yatırımcılarla yapacağı görüşme ve sonrasında yapacağı açıklamalar da merakla bekleniyor. Bu açıklamalara bağlı olarak döviz fiyatlarında bir hareketlilik yaşanması söz konusu olacaktır.

Koronavirüs sonrası normalleşmenin başlaması ile döviz ve altın fiyatlarının düşüşe geçmesi bekleniyordu. Ancak halen daha o beklenen gelişme yaşanmadı. Ayrıca petrol fiyatlarında yaşanan gerilemenin durmasının ardından da TL negatif olarak ayrışmaya başladı. Bu konuda Merkez Bankası’nın ve ilgili diğer kurumların alacakları tedbirler merakla bekleniyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)