Altın Günleri Uygulamasında Ekonomiye 20 Ton Altın

2011 yılında başlatılmış olan Altın Günleri, ekonomiye büyük ölçüde katkı sağladı. Ufuk Uyan, 20 ton altını ekonomiye kazandırdıkları yönünde açıklama yaptı. Yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılmasında ilke imza atıldı.

Altın Günleri Uygulamasında Ekonomiye 20 Ton Altın

Ekonomik Anlamda Katkı
Yapılan proje sayesinde altının ekonomiye katkısı kapsamında büyük ölçüde başarı sağladığı açıklandı. Ufuk Uyan, bu şekilde bir ilke imza attıkları konusunda bilgi verdi. 2018 yılının üçüncü çeyrek verilerinde, altın bankacılığının yüzde 58 ile ilk sırada yer aldığı yönünde konuştu.

Tüm bankalar arasında ise yüzde 13 lük bir pay olduğu söylendi. Bu değer ile ise banka üçüncü sırada yer alıyor. Kuveyt Türk altın değeri kapsamında yapılan proje sayesinde, direkt olarak ülke ekonomisinin yastık altındaki altınlar ile büyük ölçüde ileri gittiği de söylendi. Ekonomik krizlerin atlatılması, bu şekilde bilinçli hareketler ile olacağından yapılan projelerin ne şekilde desteklendiği önemlidir. Bilinçli şekilde hareket edilmesi, kısa süre içinde ekonomik anlamda ilerlemenin olmasını sağlayacaktır.

Bankanın 2018 Rakamlarına Göre Kar Elde Edildi
Sonuçlara göre 2018 yılının sonuna yaklaşırken, proje kapsamında değer arttı. Ekonomik anlamda gelişmenin sağlanması ve kar elde edilmesi, altınların banka hesapları üzerinden korunması sayesinde oldu. Hem halkın kazanması hem de ekonomik anlamda ülkenin gelişmesi için kolektif şekilde hareket edilmesi projeler ile sağlanmış olacaktır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE